Cīnies ar lieko svaru! Neviens nav pelnījis dzīvot diskomfortā!

OBESE-FAT-MOTHER-WALKING-CHILD

Liekais svars ir milzīgs slogs cilvēka organismam. Tas apgrūtina gan ikdienas soli, gan pašsajūtu un pasliktina veselības stāvokli. Lasi par iespējām nepieļaut virssvaru un svarīgākajiem soļiem liekā svara mazināšanā.  

Ar vienu vārdu virssvars tiek apzīmēts liekais svars jeb liekā ķermeņa masa. Patiesībā normāla ķermeņa masa ir tikai pusei Latvijas sieviešu un vīriešuLiekais svars pasaulē ir vairāk nekā 1,4 miljardiem iedzīvotāju, kuri ir vecāki par 20 gadiem. Tā ir liela problēma, par ko ir skaļi jārunā jau tad, kad parādās pirmie liekie kilogrami, nevis tad, kad svars ir sasniedzis 160 kilogramus!

Kāpēc cilvēkiem ir virssvars?
-Protams, katrs cilvēks ir citāds, un problēmas cēloņi var atšķirties. Tomēr pieaugušajiem kopīgais ir attieksme pašam pret sevi. Biežs iemesls ir bērnībā iegūtie ēšanas paradumi. Arī mazkustīgs dzīvesveids. Bet ne tikai mazkustība izraisa aptaukošanos. Ir lauku cilvēki, kuri ikdienā strādā fiziski smagu darbu, bet arī ir ar lielu lieko ķermeņa svaru. Šeit ir jāvērtē cilvēka ikdienas ēdienkarte – vai nav par daudz treknu produktu, baltmaizes un saldumu. Tā nevajadzētu būt, ka lauku cilvēks attaisno savus 160 kilogramus, skaidrojot, ka ir saimniecība, kur ir daudz jāstrādā un tāpēc arī daudz jāēd. Jādomā par tālāko – kas notiks ar saimniecību, kad saimnieks vairs nespēs piecelties no gultas? Neviens neapgalvo, ka visiem ir jābūt vienādi slaidiem, bet ir jābūt noteiktām robežām un līdzsvaram. Katrs gadījums ir individuāls un individuāla ir nepieciešama arī pieeja.

An overweight child and mother.

Kādas veselības problēmas rodas, ja ir virssvars?
-Tauku šūnas ir iekaisuma šūnas – tas nozīmē, ka cilvēkam visu laiku ir iekaisums. Tā ir kā bumba ar laika degli. Cieš visi orgāni un organisma sistēmas, sākot no sirds un asinsvadu sistēmas līdz pat balsta un kustību aparātam. Adipozi jeb aptaukojošies cilvēki ir mazkustīgi, viņiem ir paaugstināts arteriālais asinsspiediens, vēdera aizcietējumi vai pārāk mīksta vēdera izeja un citas gremošanas trakta problēmas. Rodas apgrūtināta elpošana, cieš gan perifērā nervu sistēma, gan reproduktīvā sistēma. Ir daudz pētījumu, kas pierāda, ka cilvēkiem ar lieku ķermeņa masu palielinās arī onkoloģisko slimību risks. Liekais svars ar laiku sagādā problēmas ar sirds un asinsvadu sistēmu.

Ko virssvars skar biežāk – vīriešus vai sievietes?
-Statistika liecina, ka liekais svars biežāk ir sievietēm, lai gan stipri neatpaliek arī vīrieši. Tas īpaši attiecas uz jauniem vīriešiem ap 25-45 gadiem, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids sēdoša darba dēļ, ir neveselīgi ēšanas paradumi, viņi smēķē un lieto alkoholu. Daļai sieviešu liekais svars parādās pēc bērniņa piedzimšanas, kad svara pieaugums ir normāla parādība, bet mājas rūpes un rūpes par mazuli aizņem dienas lielāko daļu, un sievietei ne vienmēr ir laiks domāt par savu svaru. Šobrīd uz pieņemšanu nāk daudz jaunu cilvēku, pat jaunieši ar lieko svaru.

Hot Summer Forecast For The UK

Kādi ir pirmie soļi svara samazināšanai?
-Ir jāsāk ar liekā svara problēmas apzināšanos. Mēs paši nereti slēpjamies aiz maskas, ka daži kilogrami vēl nekas īpašs nav un nemaz netraucē. Nākamais solis, kad ir skaidrs – liekais svars ir! – ir jāsāk meklēt risinājums.  Tavā vietā neviens to nedarīs! Jāmaina attieksme pret sevi un jāatrod iespēja sastādīt savu svara samazināšanas plānu. Baltijā plaši pazīstama Stokholmas diētas metode. Tā ir internetā izveidota mājaslapa, kurā reģistrējoties ikviens var noskaidrot, cik liela ir viņa liekā svara problēma, kāds būtu vēlamais svars un galu galā, neizejot no mājas, pasūtīt savu individuālo svara zaudēšanas plānu ar uztura speciālistu padomiem un ieteikumiem. Plāns pazīstams ar to, ka īsā laikā spēj sakārtot cilvēka vielmaiņu un attīra organisma, sagatavojot tevi jaunam dzīves sākumam. Uzlabota pašsajūta garantēta!

Ja esi nolēmis kaut ko mainīt uz labu, tad nekavējies, sāc rīkoties, un jau pēc pāris dienām sāc dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, nedomājot par liekā svara izraisītajām veselības problēmām. Brīnumu nav – tos radām mēs paši! Šonedēļ izmēģini Stokholmas metodi ar īpašu atlaidi http://goo.gl/Cufb0H

Comments

comments