10 padomi, kā iepazīties ar kaimiņiem

Screen Shot 2015-07-24 at 15.50.18

Latvijas platuma grādiem iepazīšanās ar kaimiņiem nav raksturīga. Drīzāk pirms iziešanas no dzīvokļa jāpieliek auss pie durvīm, lai pārliecinātos, vai kāds jau nav kāpņutelpā. Ja ir, brīdi jānogaida un tikai tad jāiet laukā. Tomēr attiecību izveidošana ar cilvēkiem aiz sienas var sagādāt arī patīkamus brīžus, tāpēc piedāvājam desmit noderīgus padomus, kā to veiksmīgi īstenot.

1. Labs sākums ir pasveicināšana! Tas nekas, ka neesat oficiāli iepazīstināti. Sveiciena padošana kāpņutelpā vai pāri mājas sētai ir jauks un pieklājīgs žests, ko kaimiņš novērtēs atzinīgi un varbūt nākotnē pat izdosies izvērst garāku sarunu.

2. Populāra metode ir kaut ko aizņemties – sāli, vīna attaisāmo vai gaļas cirvīti. Ja kaimiņš izrādās patīkams cilvēks, var pateikties par aizdevumu, atnesot glāzi vīna vai kūpošu karbonādi vakariņām. Kā teicis klasiķis Rainis – “Dot var dodot, dot var ņemot, dodot gūtais neatņemams”!

3. Ir iespēja riskēt, vienkārši mēģinot uzsākt sarunu pilnīgi par neko. Piemēram, ja kaimiņš atrodas kāpņutelpā ar iepirkumu maisiņu, var viņam laipni pajautāt: “Bijāt veikalā?”. Ja viņam ir bērnu ratiņi, labas sarunas sākums var izrādīties jautājums: “Jūsējais?”.

4. Varbūt nav tas ieteicamākais veids, tomēr īstenot iepazīšanās mērķi var palīdzēt arī skaļa mūzikas klausīšanās vai pavasara palu laika cienīgi plūdi vannasistabā. Labā ziņa – šajā gadījumā kaimiņš visdrīzāk būs iepazīšanās iniciators un uzsāks sarunu pirmais!

5. Ļoti noderīgs iepazīšanās akcijā var izrādīties mājdzīvnieks. Ja tas ir suns, var vienkārši iet laukā staigāt, paļaujoties, ka viņš uzsāks komunikāciju ar kaimiņa mīluli. Ja tas ir kaķis, var mēģināt viņu pierunāt aizstaigāt līdz kaimiņa balkonam un tur arī palikt, kamēr pakaļ varonīgi ierodaties jūs!

6. Lai iepazītos ar vairākiem kaimiņiem reizē un pārliecinātos par viņu darba tikumu, sarīkojiet pagalmā talku! Vienkārši jāpieliek pie ārdurvīm aicinājums, jāuzvāra silta tēja un ideālā gadījumā – jāiznes laukā mūzikas atskaņotājs.

7. Ja esat svaigi ievācies, var mēģināt kaimiņiem pielīst, uzdāvinot viņiem kādu nieciņu. Piemēram, Austrālijas filmas “Mazā nāve” varonis bija izcepis katram kaimiņam pa piparkūku vīriņam, kas visos radīja nostaļģiskas asociācijas ar bērnību. Latvijā līdzīgas sajūtas varētu raisīt, piemēram, saldējums “Vēsma”. Ja ir luste un prasmes pašam tādu pagatavot.

8. Ja lasāt žurnālus un presi, var ierosināt kaimiņus apmainīties. Tā ne tikai izdosies iepazīties, bet arī – tiks ietaupīta daļa ikmēneša izdevumu.

9. Ja esat īpaši radošs, var pastkastītēs mest slepenas vēstules, lai pēc tam rosinātu kaimiņus veidot izmeklēšanas komisiju, noskaidrojot – kurš to dara! Kopīgs mērķis ļoti saliedē un atraisa komandas garu. Galvenais būt pietiekami uzmanīgam, lai nekad dzīvē netiktu atklāts, ka ir nedarba īstais vaininieks.

10. Vienkārši sarīkojiet ballīti! Kaut vai tāpēc, lai varētu pārsteigt draugus, sakot: “Šo piektdien nevarēšu. Neliela pasēdēšana ar kaimiņiem”.

stokholmas diēta – labākā diēta pasaulē

Comments

comments